Świnicki w Sieci

Zmiana wymaganych pól na pola opcjonalne w formularzu kasy

Ta opcja jest ściśle powiązana z JAK USTAWIĆ WARUNKI WYŚWIETLANIA PÓL W FORMULARZU KASY. Mianowicie w punkcie 12 wykonaliśmy warunkowe wyświetlanie pól po zaznaczeniu chackbox’a jeśli klient zażyczy sobie faktury. I wszystko super ale pola, które ukryliśmy są nadal wymagane i w momencie kiedy klient nie będzie potrzebował  faktury, wyskoczy mu komunikat o wymaganych polach, których nie ma w formularzu.Rozwiązanie jest stosunkowo proste, wystarczy dodać odpowiedni fragment kodu, który w pierwszej kolejności usunie nam całkowicie pole z kodem pocztowym ( bo jak widać na obrazku, komunikat  jest troszkę inny niż w przypadku pól z adresem i miastem, i ustawienie go jako pole opcjonalne nic nam nie da, więc najlepiej będzie je całkowicie usunąć. W końcu i tak na fakturze nie jest ono wymagane ), i kolejno pole miasta i adresu ustawi nam na opcjonalne.

Lokalizacja : plik
functions.php


add_filter(
'woocommerce_checkout_fields’ , 'bbloomer_remove_billing_postcode_checkout’ );

 function bbloomer_remove_billing_postcode_checkout( $fields ) {

  unset($fields[’billing’][’billing_postcode’]);

  return $fields;

}

Ten fragment zajmie się usunięciem pola z kodem pocztowym. Dodatkowo dodam że nie wszystkie kraje posiadają kod pocztowy, a jeśli sprzedajemy produkty fizyczne i  wysyłamy je również do krajów zagranicznych, to zastosowanie na pewno w znacznym stopniu ułatwi zakupy.

add_filter(
’woocommerce_billing_fields’, 'ts_unrequire_wc_poleopcjonalne_field’);

function ts_unrequire_wc_poleopcjonalne_field( $fields ) {

$fields[’billing_city’][’required’] = false;

$fields[’billing_address_1′][’required’] = false;

return $fields;

}

Pierwsza linia tutaj deklaruje funkcję o nazwie „ts_unrequire_wc_poleopcjonalne_field”. Możesz nazwać swoją funkcję, jak chcesz.
billing_city” & „billing_address_1”  odnoszą się do nazwy polu miasta i adresu, które chcemy uczynić opcjonalnymi.

Wewnątrz funkcji $fields[’billing_city’][’required’] jest przypisywana wartość „false”, co oznacza, że ​​pole nie jest wymagane lub jest opcjonalne.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

ZAPISZ SIĘ DO MOJEGO NEWSLETTERA
JUŻ DZIŚ.

[activecampaign]

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od ŚWINICKI W SIECI z siedzibą w Zgorzelcu newslettera zawierającego treści informacyjne, marketingowe dotyczące portalu www.swinickiwsieci.pl. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.